Panele Jinko Solar

Jinko Solar jest obecnie największym na świecie producentem paneli słonecznych i ma solidne doświadczenie w produkcji opłacalnych, niezawodnych paneli słonecznych do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych. Dzięki kilku rekordom wydajności i innowacjom w zakresie ogniw słonecznych, Jinko Solar stał się jednym z branżowych liderów w dziedzinie badań i rozwoju. Firma jest obecnie liderem w przejściu na wysokowydajne ogniwa typu N dzięki flagowej serii paneli Tiger NEO.

Jinko Solar Panels - Szybkie Podsumowanie

  • Zakres mocy (W): 370W - 635W
  • Efektywność (%): Bardzo Wysoka - 20.6% - 23.2%
  • Technologia ogniw: P-type, N-type, TOPCon
  • Przedział cenowy: Nisko-Średni zł
  • Najbardziej popularne: Tiger Neo 440W
  • Gwarancja produktowa: Bardzo Dobra - 12, 15, 20, lub 25 lat
  • Ogólnie: Polecane ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

 

Historia Firmy

Firma Jinko Solar została założona w 2006 roku i stała się największym na świecie producentem paneli fotowoltaicznych zaledwie dziesięć lat później, w 2016 roku. Firma utrzymuje się na pierwszym miejscu od sześciu lat, z globalnymi dostawami na poziomie 14,3 GW tylko w 2019 roku. Jinko Solar z siedzibą w Chinach to ogromna, międzynarodowa, pionowo zintegrowana firma, zatrudniająca ponad 15 000 osób w 70 krajach i posiadająca zakłady produkcyjne w Chinach, Malezji i Stanach Zjednoczonych.

Sukces Jinko Solar wydaje się wynikać przede wszystkim z koncentracji na badaniach i rozwoju, testowaniu wydajności, kontroli jakości i rygorystycznych testach trwałości. Świadczą o tym liczne rekordowe osiągnięcia na przestrzeni lat, z kilkoma rekordami wydajności i spójnymi „najwyższymi wynikami” z kilku niezależnych firm testujących, w tym dobrze znane karty wyników PVEL. Do niedawna firma Jinko Solar generalnie nie była w czołówce innowacji i zwykle działała bezpiecznie, wdrażając wyłącznie panele wykorzystujące sprawdzoną architekturę ogniw, taką jak tradycyjne PERC typu P i ogniwa półcięte. Jednak Jinko zaczął przesuwać granice, wprowadzając panele z serii Tiger NEO, opisane bardziej szczegółowo poniżej.

Asertyment Paneli JinKO Solar

 

Podobnie jak większość dużych producentów PV, Jinko oferuje szereg paneli słonecznych przeznaczonych do instalacji mieszkalnych, komercyjnych lub użyteczności publicznej. Mogą również dostosować projekty i formaty paneli do konkretnych zastosowań, jeśli jest to wymagane w przypadku systemów o większej skali. Asortyment paneli Jinko obejmuje:

  • Cheetah - Kompaktowe, proste, budżetowe panele

  • Tiger - Kompaktowe panele o średniej i wysokiej wydajności

  • Tiger Pro - Duże panele o średniej i wysokiej wydajności

  • Tiger Neo - Wysokowydajne panele do systemów mieszkaniowych, komercyjnych i użyteczności publicznej

Jak większość konkurencyjnych producentów, Jinko produkuje panele na bazie ogniw mono PERC z wykorzystaniem krzemu typu P. Jednak ostatnio Jinko przesunął się do kategorii o wysokiej wydajności, wypuszczając serię Tiger zbudowaną na ogniwach typu N o wysokiej czystości. Tradycyjnie tylko producenci paneli premium, w tym SunPower, Panasonic i REC, budowali panele oparte na ogniwach typu N, ale w ciągu ostatnich dwóch lat większość producentów, w tym Jinko i Trina Solar, opracowała opłacalną produkcję ogniw typu N metody zwiększania wydajności paneli.

Zalety ogniw Typu N w porównaniu z tradycyjnymi ogniwami Typu P

  • Zwiększona wydajność
  • Niższy stopień degradacji (tylko 0.4% na rok)
  • Lepsza wydajność w wysokich temperaturach
  • Zwiększona gwarancja wydajności

Panele Seria Cheetah

Gama paneli Cheetah była pierwszą z serii nazwanej na cześć wielkich kotów, będącej kontynuacją przestarzałej serii Eagle. Panele Cheetah, po raz pierwszy wprowadzone na rynek w 2018 roku, są dostępne w różnych rozmiarach od 325 W do 340 W, zarówno w standardowym 60 (lub 120 półciętych) ogniwach domowych, jak i do 410 W w większym formacie komercyjnym.
 
Panele Jinko Cheetah były dobrze oceniane ze względu na dobre połączenie jakości i stosunku jakości do ceny. Jednak kilku instalatorów zauważyło, że ramy nie zawsze były idealnie kwadratowe i występowały różnice w kolorze szkła (rozbieżność tylko wizualna).  Jinko rozszerzył gamę Cheetah w 2020 roku o nowy, nieco większy panel 66-komorowy (132 półcięty) o zwiększonej wydajności i większej mocy wyjściowej w zakresie od 360 W do 380 W. Ta nowa odmiana średniej wielkości paneli o mocy 370 W stała się nowym standardem branżowym i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości zastąpi tradycyjny format 60-ogniwowy (120-ogniwowy).
 

Panele Seria Tiger      

Seria Tiger o wyższej wydajności ma moc znamionową od 370 W do 470 W i zawiera wiele najnowszych innowacji w technologii ogniw fotowoltaicznych, w tym ogniwa o większych rozmiarach, wieloszynową (MBB) z 9 cienkimi szynami zbiorczymi (w przeciwieństwie do tradycyjnych szyn zbiorczych z płaską taśmą) oraz Jinko nazwał w skrócie „Tiling Ribbon” lub TR.

Taśma kafelkowa to technika wytwarzania, w której komórki są lekko zachodzące na siebie, podobnie jak komórki z gontem, w celu wyeliminowania szczeliny między komórkami i zwiększenia całkowitej powierzchni, co z kolei zwiększa wydajność. Aby to osiągnąć, Jinko wykorzystuje unikalny proces prasowania, aby połączyć ze sobą szyny z cienkich drutów. Ma to tę dodatkową zaletę, że zmniejsza koszty i prawie eliminuje potrzebę lutowania, które może zawierać śladowe ilości ołowiu. Ogólnym rezultatem tych sprytnych innowacji jest wyższa wydajność, lepsza niezawodność i oczywiście zwiększona wydajność.

Kluczowe Cechy Paneli Tiger

  • Ogniwa typu N - o wysokiej czystości
  • TR - technologia wysokiej gęstości ogniw
  • 9BB - Dziewięć Busbars
  • 20 Lat Gwarancji Produktowej
  • 30 Lat Gwarancji na Wydajność

Ogniwa stosowane w nowej serii Tiger są wyposażone w połączenia wstęgowe typu Tiling z 9 przewodami MBB


Panele Seria Tiger Pro

Drugą odsłoną serii Tiger były panele Tiger Pro, które zadebiutowały w 2020 roku z rekordową mocą do 580W. Wkrótce potem, na targach SNEC PV Power Expo w Chinach, firma Jinko Solar zaprezentowała wersję panelu Tiger Pro o mocy 610 W, co czyni go jednym z najpotężniejszych paneli na rynku. Początkowa wersja miała 530 W i została rozbudowana do 580 W, a następnie 600 W + w miarę wzrostu wielkości produkcji i wydajności ogniw, co jest powszechną praktyką większości producentów.

Panele Tiger Pro są teraz dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, aby pasowały do wszystkich zastosowań, od kompaktowych 54-ogniwowych paneli o mocy 400 W do wielkoformatowych paneli Tiger Pro o mocy do 550 W. Linia Tiger Pro jest zbudowana na większym formacie ogniwa 182 mm i ma konstrukcję ogniwa 9 MBB Tiling Ribbon (TR), wykorzystującą podstawę ogniwa krzemowego typu N o wysokiej czystości, aby osiągnąć wydajność do 21,6%. Konstrukcja ogniwa MBB zapewnia również niższy współczynnik temperaturowy -0,35%/°C.


Panele Seria Tiger Neo

Seria Tiger Neo to najnowsza iteracja w gamie paneli Jinko, zbudowana w oparciu o wysokowydajną technologię ogniw TOPCon. Ogniwa TOPCon są wytwarzane przy użyciu ogniw typu N o wysokiej czystości i powoli stają się nowym standardem branżowym ze względu na zwiększoną wydajność w porównaniu ze zwykłymi ogniwami Mono PERC wykonanymi z podłoża typu P. Panele Neo obejmują zarówno średniej wielkości panele 440 W, jak i znacznie większe panele o dużej mocy 635 W przeznaczone do dużych farm fotowoltaicznych. Dzięki najnowszym innowacjom maksymalna wydajność osiąga teraz rekordowe 23,2% dzięki formatowi ogniw o dużej gęstości i wysokowydajnym ogniwom TOPCon typu N nowej generacji. Seria NEO jest dostępna w różnych rozmiarach do różnych zastosowań, w tym formaty 54, 60, 72 i 78 ogniw.

Inne imponujące cechy technologii ogniw TOPCon to wysoki współczynnik bifacial poprawiający wydajność bifacial (absorpcja światła odbitego na tylnej stronie panelu), minimalna degradacja LID i bardzo niska degradacja LeTID, ulepszona 30-letnia gwarancja i niższy współczynnik temperaturowy -0,30%, aby zminimalizować straty w środowiskach o wysokiej temperaturze. Seria Neo jest dostępna w dwóch odmianach dwustronnych z konfiguracjami 72 lub 78 ogniw dla wielkoskalowych naziemnych paneli słonecznych.

 

 

Zrównoważony Rozwój

JinkoSolar zobowiązało się do pozyskiwania 100% swojego zapotrzebowania na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych do 2025 r. w ramach inicjatywy RE100 - „RE100 to globalna korporacyjna inicjatywa w zakresie energii odnawialnej, zrzeszająca setki dużych firm, które zobowiązały się w 100% do wykorzystywania energii odnawialnej”.

Oprócz zasilania wszystkich swoich obiektów ze źródeł odnawialnych, Jinko planuje również zlokalizować wszystkie nowe fabryki w pobliżu regionów o dużym udziale energii odnawialnej. Aby pomóc osiągnąć cel 100% energii odnawialnej do 2025 r., Jinko skoncentruje się w większym stopniu na badaniach i rozwoju na opracowywaniu paneli słonecznych o wyższej wydajności i będzie dążyć do zwiększenia wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w swoich procesach produkcyjnych. Ponadto zostaną podjęte wysiłki w celu wykorzystania najbardziej wydajnych energetycznie technologii produkcji i ograniczenia użycia lutu na bazie ołowiu, co jest już osiągane dzięki unikalnemu połączeniu ogniw TR stosowanemu w obecnych panelach Jinko Tiger Pro.

Jakość i Wydajność

Jinko Solar ma dobre osiągnięcia w zakresie niezawodności w oparciu o nasze ciągłe informacje zwrotne od instalatorów systemów fotowoltaicznych i profesjonalistów z branży. Podobnie jak prawie wszyscy producenci, Jinko miał przez lata pewne awarie paneli, ale generalnie zapewniają dobrą obsługę i wymienią uszkodzone lub bardzo słabo działające panele w ramach gwarancji bez zbytniego zamieszania.

Jedna z wiodących na świecie niezależnych usług w zakresie testowania i wydajności modułów fotowoltaicznych, PVEL, niemiecki ośrodek testowy, opracowuje coroczny raport dotyczący niezawodności modułów fotowoltaicznych. Jinko Solar radził sobie bardzo dobrze w ciągu ostatnich pięciu lat testów, uzyskując co roku ocenę „Najlepszy wykonawca” i zajmując pierwsze miejsce wśród modułów o najwyższej wydajności w grupie bez poważnej degradacji lub awarii.

Podsumowanie najlepszych wykonawców z PVEL — wiodącej niezależnej usługi testowania paneli słonecznych

Niski wskaźnik awaryjności mógł wynikać wyłącznie z rygorystycznych testów przeprowadzonych we własnych ośrodkach testowania modułów z certyfikatem UL firmy Jinko Solar oraz w ogromnym centrum testowym badawczo-rozwojowym, które prowadzi zaawansowaną analizę awarii. Innym ważnym obszarem, w którym Jinko twierdzi, że wyprzedził większość konkurentów, jest przeprowadzanie „dogłębnej analizy due diligence” wszystkich dostawców materiałów. To gwarantuje, że otrzymują tylko surowce najwyższej jakości, a wszystkie procesy i zakłady produkcyjne dostawców muszą spełniać wymagania firmy.